Świąteczne przygotowania

Święta już tuż tuż....

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w takiej chwili to fantastyczny sposób na dobrą zabawę. Jednym z przykładów są zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D oraz klocków Lego, które pozwalają na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych uczniów.

W ramach tych zajęć uczniowie mogli wydrukować własne pisanki na drukarce 3D. Uczniowie mogli zaznajomić się z programami umożliwiającymi zaprojektowanie oryginalnego wzoru i stworzenie jedynej w swoim rodzaju ozdoby. Ta technologia umożliwia również tworzenie bardziej skomplikowanych kształtów, których wykonanie na tradycyjne sposoby byłoby niemożliwe. Drukowanie na drukarce 3D to także świetny sposób na zainteresowanie uczniów tematyką nowych technologii oraz na rozwijanie ich umiejętności w zakresie programowania i projektowania.

Z kolei budowanie pisanek z klocków Lego to świetna zabawa dla najmłodszych uczniów. Zabawa ta pozwala na rozwijanie wyobraźni oraz zdolności manualnych. Dodatkowo, dzieci uczą się planowania oraz przewidywania, jakie klocki będą potrzebne do zbudowania określonego kształtu.

Zajęcia te miały nie tylko charakter edukacyjny, ale także integracyjny. Uczniowie pracując w grupach, dzielili się pomysłami i tworzyli nowe projekty. To świetny sposób na rozwijanie umiejętności pracy w zespole oraz na naukę jak działać w grupie.

Podsumowując, zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D oraz klocków Lego to świetna forma edukacji dla uczniów w każdym wieku. Pozwalają na rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych oraz umiejętności programowania i projektowania. Dodatkowo, są to zajęcia, które integrują uczniów i pozwalają na wspólną pracę nad projektem.